Bezpieczeństwo danych to ostatnio chwytliwy temat. Nie zdziwiłem się więc, gdy otrzymałem dziś wiadomość z Magento, że zostały przez nich wydane dwa moduły zwiększające bezpieczeństwo sklepu Magento. Magento dodało funkcje Google reCAPTCHA i 2FA do wszystkich wersji Magento Open Source 2.x. Moduły uwierzytelniania reCAPTCHA i Two-Factor Authentication (2FA) zapewniają ce zwiększone bezpieczeństwo w celu ochrony instancji Magento poprzez ograniczenie nieautoryzowanego dostępu i znaczną redukcję spamu.

Czym są 2FA i Google reCAPTCHA?

Technologia Google reCAPTCHA służy do ograniczania dostępu do Twojego Magento Admin lub sklepu tylko ludziom, a nie botom. Moduł reCAPTCHA zapewnia większe bezpieczeństwo w porównaniu do modułu Magento CAPTCHA. Jego dodatkowe zalety obejmują obsługę niewidocznego reCAPTCHA. Uwierzytelnianie 2FA dodaje wsparcie dla aplikacji uwierzytelniających oprogramowanie i urządzeń uwierzytelniających sprzęt dostarczanych między innymi przez urządzenia Google Authenticator, Authy, U2F i Duo Security.

Instalacja Google reCAPTCHA w Magento

To rozszerzenie dodaje moduł Google reCAPTCHA do twojej instalacji Magento. Google reCAPTCHA zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa zarówno dla sklepu, jak i dla administratora, niż to, co jest dostępne w standardowym CAPTCHA, i daje Ci możliwość:

  • Weryfikuj formularze, kiedy klienci tworzą konta, pobierają hasła, logują się na swoje konta lub kontaktują się z Twoją firmą.
  • Zwiększ bezpieczeństwo, gdy logują się do Magento użytkownicy Admin.

Google reCAPTCHA zmniejsza potencjalny błąd użytkownika podczas wprowadzania serii liter i cyfr oraz zachęca do konwersji koszyka bez dodawania przeszkód podczas realizacji zamówienia.

Obecnie Google reCAPTCHA można zainstalować tylko z wiersza poleceń.

magento konto klienta reCaptchaMożesz zainstalować moduł za pomocą następującej komendy:

composer require msp/recaptcha:2.0.0

Jeśli już zainstalowałeś Google reCAPTCHA Magento, musisz uruchomić następujące polecenia, aby włączyć moduł:

php bin/magento module:enable --all php bin/magento setup:upgrade

Problemy podczas instalacji modułu Magento

Jeśli masz problemy z reCAPTCHA, możesz wyłączyć je z wiersza poleceń. Spowoduje to wyłączenie modułu dostępu do zaplecza.

php bin/magento msp:security:recaptcha:disable

Oczywiście możesz również skontaktować się ze mną chętnie pomogę w instalacji.

Konfiguracja Google reCaptcha

Postępuj zgodnie z instrukcjami w następnym artykule, aby włączyć i skonfigurować Google reCAPTCHA. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz: Konfiguracja Google reCaptcha dla Magento