Sklep Magento – meus.net.pl

Meus jest producentem, który zdecydował się na wdrożenie sklepu internetowego z wbudowanym systemem ERP. Celem było uzyskanie w jednej aplikacji:

 1. sklepu internetowego Magento
 2. systemu ERP
 3. systemu CRM (uproszczonego)
 4. systemu POS (ang. Point Of Sale)

Bazową aplikacją w tym wdrożeniu jest Magento2. Do niej zostały dodane pozostałe moduły/funkcjonalność.

Założenia:

 • Obsługa zleceń produkcyjnych oraz zamówień u dostawców.
  Rozwinę nieco wątek „Zleceń Produkcyjnych”.  Na podstawie zamówień od klientów powstał interfejs „Zapotrzebowanie” w którym system generuje listę produktów oraz ich ilości potrzebnych do realizacji bieżących zamówień oraz uzyskanie w Magazynach stanów „idealnych”.  Na podstawie tej listy w bardzo prosty sposób generujemy zlecenie produkcyjne. Po jego realizacji produkty trafiają na stany magazynowe w właściwych magazynach.
 • Tak mam tutaj obsługę wielu  magazynów. Moduł ERP w Magento odpowiada za zarządzanie stanami magazynowymi poszczególnych magazynów. Oczywiście moduł obsługuje podstawowe dokumenty tj.:
  – przesunięcie między magazynowe,
  – przyjęcie na produkcje,
  – inwentaryzację
  – wydanie zewnętrzne
  – zamówienia
  – faktury
 • Obsługa przedstawicieli handlowych pozwala na podział regionów sprzedaży pomiędzy zespół oraz przypisanie im kontrahentów. Mamy wówczas możliwość czytelnych rozliczeń ze sprzedaży czy raportów.
 • Uproszczony proces sprzedaży dzięki modułowi POS idealnie sprawdza się jako aplikacja sprzedaży w terenie przez przedstawicieli.

Podobne artykuły