Regeneracja adresów URL w Magento 2 – [catalog/product/view/id/…]

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 ocena, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

W moim przypadku problem braku generowania poprawnych adresów url dla produktów pojawia się gdy importuję bazę produktów z pliku csv, w którym nazwy produktów dublują się. W efekcie część produktów wyświetla się pod adresem „/catalog/product/view/id/…”.

Jak sprawdzić czy masz problem z generowaniem prawidłowych adresów url w Magento2?

Najprościej można to stwierdzić generując plik sitemap.xml, w którym podejrzysz, które produkty mają problem z wygenerowaniem prawidłowego adresu URL.
Drugim objawem, który może świadczyć o tym, że część produktów posiada zdublowany URL Key jest błędnie działający moduł eksportowania produktów w Magento 2.

Jak zregenerować adresy URL produktów w Magento2?

W sytuacji gdy problem adresów URL dotyczy kilku produktów proponuję wykonanie poprawek manualnie. Edytując każdy produkt i poprawiając nazwę produktu oraz adres url.

W przypadku gdy problem dotyczy większości produktów w sklepie Magento zwłaszcza, w którym masz zainstalowanych kilka wersji językowych i sporą ilość kategorii proponuję zainstalować ten oto moduł:

https://github.com/SylwesterKowal/magento2.regurl

#instalacja

composer require wm21w/magento2.regurl
php bin/magento setup:upgrade

#sposób użycia

Wygeneruj adresy URL dla produktów w widoku sklepu ID = 1

php bin/magento wm21w:regenurl --store 1

Wygeneruj adresy URL dla wybranych produktów ID (1, 2, 3, 4) dla widoku sklepu ID 1

php bin/magento wm21w:regenurl --store 1 1 2 3 4
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 ocena, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Autor: Sylwester Kowal

Z zawodu i zamiłowania jestem programistą PHP. Od ponad 10 lat wdrażam sklepy internetowe Magento. Można stwierdzić, że odkąd poznałem ten system wszytko czym się zajmuje moja firma łączy się z Magento. - Wdrażamy sklepy Magento, - Tworzymy moduły Magento, - Integrujemy Magento z innymi systemami, - Serwisujemy sklepy Magento.