Przygotowanie projektu graficznego Magento w oparciu o brief

Opis powstawania dokumentu brief znajduje się w tym pliku pdf. Projekt graficzny powstaje zazwyczaj na dwa sposoby tańszy i droższy.

  1. w wariancie tańszym bazujemy na szablonach Magento kupionych tutaj: themeforest.net,
  2. w wariancie droższym tworzymy grafikę sklepu Magento od podstaw (rozwiązanie dedykowane).

Wybrać szablon czy dedykowaną grafikę sklepu Magento?

Nie jestem pewien czy to pytanie zadaje sobie każdy kto planuje wdrożenie sklepu Magento. Być może ten dylemat mamy wyłącznie my, wdrożeniowcy. Klienci chcą po prostu estetyczny, intuicyjny i niezawodnie działający sklep.

Był czas gdy graficy i programiści prześcigali się w innowacyjności i odmienności każdego sklepu jaki tworzyli. Dziś jednak zależy nam by powstał taki sklep, w którym klienci będą się w stanie z łatwością odnaleźć i równie dużą łatwością kupią produkt. Ponadto kładzie się większy nacisk by oprogramowanie sklepu działało poprawnie na każdej przeglądarce internetowej oraz na każdym urządzeniu (Responsive Web Design).

Istotnymi czynnikami są również cena i czas wdrożenia. Dla niektórych klientów są to często najbardziej istotne punkty. Dlatego aby były one coraz bardziej atrakcyjne we wdrożeniach Magento stosuje się szablony graficzne.

Szablon Magento, zalety i zalety!

Tak, nie pomyliłem się w nagłówku. Uważam, że wdrożenie szablonu niesie za sobą wyłącznie zalety. Oczywiście sytuacja ma miejsce gdy używa się właściwych szablonów. Ponieważ jak to w życiu, są lepsi i gorsi autorzy szablonów i niestety tworzą lepsze i gorsze szablony Magento.

Na szczęście mamy do dyspozycji kilka serwisów internetowych, gdzie sprzedawane szablony Magento są oceniane przez klientów, jest również sporo komentarzy na temat każdego szablonu. Zanim podejmiemy decyzję, który szablon się nam podoba i spełnia nasze oczekiwania pod względem układu i kolorystyki, możemy się o nim sporo dowiedzieć od innych użytkowników, którzy już go kupili.

Czy sklep Magento na szablonie może być unikalny?

Z pewnością TAK. I wbrew pozorom bardzo łatwo to uzyskać. Czasem wystarczy wymiana logo, zdjęć i koloru wiodącego by sklep zyskał nowy niepowtarzalny klimat.

 

  • Użycie szablonu to szybki sposób na tworzenie e-sklepu. 🙂

    • Sylwester Kowal

      „Szybki sposób” w przypadku Magento to może zbyt mocno powiedziane. Ale z pewnością jest to łatwiejszy sposób.

Podobne artykuły