Odpowiedni dobór szablonu Magento do sklepu internetowego i tym samym sprawienie by właściciel sklepu pomyślał - "Tak ten sklep będzie mi się podobał" to spore wyzwanie. Ale czy chodzi tu tylko o wygląd? Moim zdaniem, nie. Na co więc zwracać uwagę kupując szablon Magento? Zgadzam się, efekt "wow" musi być. Dlatego spędzamy trochę czasu analizując szablon po szablonie licząc, że znajdziemy ten jedyny, wymarzony. I załóżmy ża po kilku godzinach spędzonych na themeforest.net, masz kilka wytypowanych.  Co dalej? Proponuję zwrócić uwagę na kilka spraw, zanim wydasz pieniądze.
  1. Weryfikacja wersji Magento Dowiedz się jaką wersję sklepu Magento będziesz instalował i sprawdź czy wybrany przez Ciebie szablon jest przystosowany do tej wersji. Zdarza się, że autor szablonu dostarcza również gotową instalkę Magento wraz z szablonem. Warto dowiedzieć się czy po zaktualizowaniu takiej instalki nasz sklep będzie nadal działał poprawnie.
  2. Data wydania szablonu oraz data ostatniej aktualizacji Dlaczego warto zwrócić na to uwagę? Otóż Magento ciągle się rozwija i to samo dotyczy szablonów. Z tą tylko różnicą, że życie szablonów jest krótkie. Część z nich jest wspierana przez firmy przez kilka lat a część zaledwie kilka miesięcy. Jeśli wybierzesz szablon, który ma już za sobą największą popularność lub od kilku miesięcy nie jest już aktualizowany to może oznaczać, że autorzy szablonu inwestują teraz swój czas w inne nowocześniejsze szablony a ten już sobie odpuścili.
  3. Przeczytaj komentarze o szablonie Komentarze w szablonach Magento dzielą się zazwyczaj na dwa rodzaje. - same pochlebstwa dla autora, na temat wykonania szablonu - sporo pytań na temat licznych błędów i niedoróbek w szablonie. Jeśli spodobał Ci się szablon, który ma sporo negatywnych opinii, ale mimo to chciałbyś go kupić, to ostatecznie sprawdź czy miały one miejsce tuż po udostępnieniu szablonu. Z czasem autorzy w oparciu o uwagi klientów poprawiają szablon i w efekcie jest szansa, że powstanie dobry produkt. Na podstawie komentarzy można również zweryfikować jak działa wsparcie techniczne i serwis w firmie, która sprzedaje szablon Magento.
  4. Sprawdź inne projekty autora By już mieć całkowitą pewność, warto czasem rzucić okiem na inne projekty tej samej firmy. Upewniamy się, że są dobrzy we wszystkich projektach.
  5. Dokładnie przetestuj demo szablonu Magento Ten krok tak naprawdę powinieneś już wykonać na początku, ale nie zaszkodzi gdy jeszcze raz sprawdzisz jak działa skep Magento z wybranym szablonem.
Jeśli nie natknąłeś się na coś co mogło by wzbudzić wątpliwości co do jakości szablonu lub samego autora to pozostaje tylko go kupić i wdrożyć w Magento. Powodzenia :)