Moduł DHL jest ułatwieniem dla wszystkich właścicieli sklepów, którzy korzystają z wysyłki towarów za pośrednictwem kuriera. Rozszerzenie zostało przygotowane tak, aby po uzupełnieniu krótkiego formularza, istniała możliwość szybkiego generowania przesyłek przewozowych, bez konieczności przechodzenia na portal DHL24. Administrator sklepu Magento2  może włączyć dodatkowe opcje, pozwalające na optymalne dopasowanie procesu wysyłki, do potrzeb klienta. Parcel Shop pozwala na odbiór przesyłki, w jednym ze wskazanych na liście DHL punktów, w dowolnym czasie.

Funkcjonalności modułu kurierskiego DHL dla Magento2

  • Uproszczony sposób wysyłki zamówień – automatyczne generowanie etykiet pozwala zaoszczędzić czas, który można wykorzystać na rozwój pozostałych dziedzin naszej działalności.
  • Szybka wycena kosztów przesyłki towarów,
  • Możliwość indywidualnego naliczenie kosztów dostawy, z uwzględnieniem czynników takich jak gabaryty, waga,
  • Dokładne określenie terminu dostawy – klient dostaje zawsze powiadomienie o przewidywanym doręczeniu zamówienia, może przesunąć odbiór lub poprosić o zostawienie przesyłki w Parcel Shopie,
  • Ubezpieczenie wartościowych przesyłek,
  • Możliwość tworzenia szablonów przesyłek, które możesz wykorzystać w późniejszym czasie, do wysyłki takich samych towarów.

Jak zainstalować moduł

Instalacja modułu DHL dla Magento2 nie różni się niczym od instalacji innych dostępnych rozszerzeń. Możesz zrobić to za pośrednictwem composer’a, podając odpowiednie polecenia w konsoli SSH,a także standardowo kopiując pliki instalacyjne modułu do odpowiedniego folderu na serwerze.   Więcej o instalacji modułów dla Magento2 przeczytasz tutaj:  sposób instalacji nowego modułu dla magento2.