Wraz z rosnącą popularnością sklepu internetowego jaki uruchomiłeś/aś może pojawić się problem polegający na tym iż nagle w lawinowy sposób zaczną rejestrować się w sklepie Magento nowi użytkownicy. Nie było by to takie złe gdyby faktycznie byli to realni klienci. Jednak zdarza się że Twój sklep Magento zapełnia się fikcyjnymi kontami generowanymi przez złośliwe programy, które korzystają z sytuacji, że Twój sklep Magento nie jest odpowiednio zabezpieczony.

Jak zabezpieczyć się przed spamem z formularza rejestracji lub formularza kontaktowego w Magento2?

Z pewnością nie trzeba w tym celu kupować dodatkowych modułów. W tym zakresie Magento jest dość dobrze wyposażone. Odpowiedni formularz konfiguracyjny znajdziemy w następującej lokalizacji, którą prezentuje poniższe zdjęcie:   konfiguracja klienta magento 2 Sklep -> Konfiguracja -> Klienci -> Konfiguracja klienta -> CAPTCHA Formularz konfiguracji Magento związanej z Captcha wygląda następująco: [caption id="attachment_1212" align="aligncenter" width="2394"] Magento2 konfiguracja captcha zabezpieczenie formularza[/caption] Twoim zadaniem jest zmiana kilku wartości.

  1. Przede wszystkim włączenie CAPTCHA na sklepie Magento2.  Domyślnie moduł ten powinien być włączony.
  2. Ustalenie jakie formularze mają być zabezpieczone poprzez aktywację CAPTCHA. Sugeruję zaznaczyć następujące formularze:
    • formularz rejestracyjny,
    • formularz resetowania hasła,
    • formularz kontaktowy
  3. Ustawić sposób wyświetlania CAPTCHA by pojawiał się na wybranych formularzach na stałe.

Gotowe! Od tej chwili Twój sklep Magento będzie odporny na spam generowany za pośrednictwem formularzy udostępnionych w Twoim sklepie Magento.