Magento 2 -drzewko kategorii

Kategorię pozwalają na pogrupowanie sprzedawanego przez Ciebie asortymentu. Dzięki tym  odpowiednio utworzonym i skonfigurowanym  przyczynisz się do łatwiejszego wyszukiwania produktów w Twoim sklepie Magento.

Tworzenie kategorii

Jeśli wykonałeś już pierwszy krok, którym jest zalogowanie się jako administrator sklepu, możesz przejść do tworzenia kategorii.

W tym celu wejdź w znajdującą się po lewej stronie zakładkę „Products”, a następnie”Categories”,  w górnym roku zobaczysz dwie opcję : Add Root Category” oraz „ Add Subcategory”.

  • Add Root Category – dodaj korzeń kategorii – wybierz tą opcję, aby dodać kategorię główną, nawiązującą do sprzedawanego towaru.
  • Add Subcategory – dodaj podkategorię – zaznacz opcję, aby podzielić główny produkt, na poszczególne kategorię. Istnieje opcja dodatkowego podziału podkategorii, tak aby stworzyć przejrzyste drzewko.
Utwórz kategorię
Utwórz kategorię

Kategorię Główne

Magento2 pozwala na zarządzanie wieloma sklepami w tym samym czasie, za pomocą jednego panelu administratora. W tym celu powstała możliwość stworzenia kilku kategorii głównych, które zawierają asortyment odpowiedni dla danego sklepu.

Jeśli mamy tylko jeden sklep internetowy, nie ma potrzeby tworzyć wielu kategorii głównych, wystarczy jedna.

Nazwa kategorii głównej może być ogólna, zawsze powinna jednak nawiązywać do oferowanego przez nas asortymentu.

Nowa kategoria

Tworząc nową kategorię nie zapomnij o uzupełnieniu dotyczącej jej informacji:

  • Category Name – Nazwa kategorii
  • Magento 2 umożliwia dodanie krótkiego opisu kategorii – jest to tekst, który będzie widoczny po wejściu na stronę Twojego sklepu. Opis Description powinien być napisany prostym językiem i zawierać najważniejsze informację o grupie sprzedawanych w sklepie produktów.
  • Category image – Zdjęcie kategorii – ustawienie zdjęcia poszczególnych kategorii wpływa na ich widoczność w sklepie
  • Widoczność – Masz możliwość włączania i wyłączania aktywności kategorii i podkategorii. Rozwiązanie to jest szczególnie cenione przez osoby sprzedające produkty sezonowe, pozwala na czasowe wyłączenie widoczności grup produktów, w dowolnym momencie można również przywrócić je do ponownej sprzedaży.
Uzupełnij informację o dodanej kategorii
Uzupełnij informację o dodanej kategorii

Produkty przypisane do kategorii

Produkty możesz dodawać do kategorii już w momencie jej tworzenia, lub wrócić do tego w późniejszym czasie.  Zrobisz to wybierając widoczną na stronie kategorii zakładkę „ Products in Category”.

Optymalizacja

Dla celów optymalizacji niezbędne jest uzupełnienie meta informacji. Zaliczamy do nich: meta tytuł, słowa kluczowe oraz meta opis.

Uzupełnij meta informację
Uzupełnij meta informację

 

 

Podobne artykuły