Instalacja wersji językowej w Magento 2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 ocena, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Jest kilka sposobów na to by zainstalować w Magento 2 obsługę np. polskiej wersji językowej. Podzielę się jedną z prostszych metod.Najpierw należy pobrać plik csv zawierający odpowiednie  tłumaczenie.  Pełną listę języków znajdziesz na oficjalnej stronie https://crowdin.com/project/magento-2 gdzie można pobrać min. polskie tłumaczenie. W treści strony jest podany link „To build and download translations go to http://107.170.242.99/.” Prowadzi on do podstrony na której można wykonać kompilację aktualnych tłumaczeń lub wygenerować listę paczek z tłumaczeniami wyglądającą tak jak poniższa tabela:

Language Code File to download
pl_PL source_pl_PL

W tabeli proszę odszukać właściwy język, który planujesz zainstalować w sklepie Magento. Pobierz go i zapisz w głównym folderze zainstalowanego sklepu.

Kolejny krok jest nieco trudniejszy. Należy połączyć się z serwerem i w konsoli SSH wykonać następujące polecenie:

php bin/magento i18n:pack -m replace -d source_[lang_code].csv [lang_code]
gdzie [lang_code] jest kodem języka który chcesz zainstalować np.: pl_PL

W rezultacie polecenie powinno wyglądać tak:

php bin/magento i18n:pack -m replace -d source_pl_PL.csv pl_PL

W wyniku polecenia zostanie utworzona odpowiednia struktura folderów oraz plików dla instalowanej polskiej  wersji językowej.

Composer

Moim ulubionym sposobem jest jednak instalacja wersji językowej za pomoca Composera. W tym przepadku od razu przechodzimy do drugiego kroku, czyli łączymy się z serwerem do konsoli SSH i wykonujemy następujące polecenie:
composer require magento2translations/language_pl_pl:dev-master
W obu przypadkach jeśli nie widać zmian w sklepie proponuję wykonać kilka dodatkowych poleceń:

php bin/magento setup:static-content:deploy [lang_code]
php bin/magento indexer:reindex
php bin/magento cache:clean
php bin/magento cache:flush

Aktualizacja wersji językowej

Instalacja za pośrednictwem composera jest nieco wygodniejsza i mam tu namyśli nie tylko sam sposób instalacji ale również aktualizację tłumaczeń. Każda aktualizacja zainstalowanego języka jest banalnie prosta wystarczy podać następujące polecenie:
composer update magento2translations/language_pl_pl
Omawiany na początku sposób wymaga pobrania pliku csv i zapisania go w folderze app/i18n/magento2translations/pl_PL/ co jest o wiele bardziej czasochłonne.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 ocena, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Autor: Sylwester Kowal

Z zawodu i zamiłowania jestem programistą PHP. Od ponad 10 lat wdrażam sklepy internetowe Magento. Można stwierdzić, że odkąd poznałem ten system wszytko czym się zajmuje moja firma łączy się z Magento. - Wdrażamy sklepy Magento, - Tworzymy moduły Magento, - Integrujemy Magento z innymi systemami, - Serwisujemy sklepy Magento.