W nazwie tego wpisu wymieniłem zaledwie kilka z dostępnych w internecie porównywarek do których można wysyłać produkty z Twojego sklepu Magento. Najczęściej odbywa się to za pomocą plików XML. Właśnie o takim uniwersalnym generatorze plików chciałbym opowiedzieć.

Porównywarki

Porównywarki w polce są bardzo popularne. Dla przykładu wymienię 10 najpopularniejszych:

  1. Ceneo
  2. Radar
  3. Nokaut
  4. Skąpiec
  5. cokupić.pl
  6. Kupujemy.pl
  7. Twenga
  8. okazje.info
  9. Tanio.pl
  10. TorturaCen

Na świecie jest ich jeszcze więcej. Tym razem ograniczę się do 70 porównywarek, które są popularne na świecie: Google Shopping, Google Product Ratings, Facebook, Amazon Product Ads, Bing Product Ads, Bizrate, Rakuten, AdCell, AlleSchuhe, AllYouNeed, Adform, Adtarget.me, Become, Belboon, Beslist, Billiger.de, BOL, Ciao, Commission Junction, Choozen, Criteo, Dawanda, DooYoo, Fruugo, Geizhals, GetPrice, Gimme, Guenstiger.de, Idealo, Junglee, Kelkoo, Kieskeurig, LadenZeile, LeGuide, Monetate, MyShopping.com.au, Nextag, Partner-Ads, Pikengo, Polyvore, Preisroboter, PriceGrabber, PriceRunner, PriceSpy, Prisguide, Prisjakt, Pronto, Singlefeed, ShareASale, ShopAlike, ShopCost, Shopping24, Schottenland, ShopMania, Shopwahl, Shopprice, Shopzilla, SoLebIch, Skinflint, Stylight, SuperClix, TheFind, TopPreise, TradeTracker, Tradedoubler, TrovaPrezzi, Twenga, Webgains, Yandex Market and Yatego.

Moduł Magento do generowania plików XML lub CSV

Domyślam się, że jest niewiele sklepów Magento, które mogły by udostępniać dane o produktach do wszystkich tych porównywarek, ale gdyby nawet przyjąć za cel wygenerowanie danych do tych najbardziej popularnych w polce to i tak staje się sporym wyzwaniem. Kilka wiodących producentów modułów Magento stworzyło moduły pozwalające generować pliki XML lub CMS o dowolnej strukturze pozwalającej dostosowywać się do wymogów poszczególnych wyszukiwarek. Więc jeśli planujesz uruchomić sklep i szybko znaleść klientów to polecam zastosowanie takiego modułu. Nie kupuj modułów dla każdej porównywarki indywidualnie to zupełna strata pieniędzy. Dokładny opis działania modułu znajdziesz w naszym katalogu modułów Magento.