Newsletter,  jako forma mailowego marketingu ma coraz więcej zwolenników. Pozwala na nawiązanie stałego kontaktu z klientami Twojego sklepu. Możesz w łatwy i szybki sposób poinformować osoby, które założyły swoje konto oraz podały adres e-mail, o nowych produktach i ciekawych promocjach. Wraz z wyborem platformy sprzedażowej Magento, zyskasz możliwość komunikowania się z klientami, tworzenia szablonów email i newsletterów .

Opcje subskrypcji

Przed wysyłką wiadomości zawierającej newsletter, warto dokonać konfiguracji kilku podstawowych opcji.

  • Ustawić adres nadawcy, z którego będą wysyłane e- maile,
  • Ustaw podopis pod wysyłanym newsletterem,
  • Wymóg potwierdzenia – określ czy klient będzie musiał wysłać maila potwierdzającego subskrypcję,
  • Lista klientów – zaznacz, do których osób wyślesz wiadomość, jednym kliknięciem dodasz osobę do listy subskrybentów, w ten sam sposób także zrezygnujesz z przesłania e – maila do określonej grupy osób.

Szablony Newsletterów

Ważnym aspektem marketingu, wykorzystującego możliwość kontaktu za pośrednictwem newslettera, jest utworzenie przejrzystego szablonu wiadomości. Powinien on posiadać stały wygląd, z możliwością każdorazowego zmieniania treści. Klienci szybko przyzwyczajają się do układu otrzymywanych wiadomości i będą oczekiwać na kolejne e – maile. Żeby utworzyć szablon wybierz zakładkę „Marketing” , a następnie „Szablon Newsletter”. Po wyborze tych opcji, zobaczysz w prawym, górnym toku pomarańczowe pole z napisem „Dodaj nowy szablon”. Od utworzenia Twojego własnego newslettera, dzieli Cię już zaledwie kilka chwil. Wystarczy, że wybierzesz opcję dodania szablonu i uzupełnisz wszystkie potrzebne dane, w raz z tekstem wiadomości oraz przygotowanymi wcześniej grafikami. Szablon Newslettera