Integracja Magento z Ceneo.pl jest dość pracochłonna i jej wykonanie (poprawnie) nie ułatwia fakt iż dla Magento 2 trudno doszukać się prostego, darmowego modułu do integracji z Zaufanymi Opiniami Ceneo.

Postanowiłem napisać własny moduł i podzielić się nim tutaj. Wystarczy wykonać poniższe polecenie by moduł zainstalował się w sklepie Magento

php composer.phar require m21/module-zaufaneopinieceneo

Konfiguracja

Aby wprowadzić wymagane parametry dotyczące integracji z Zaufanych Opinii Ceneo przejdź do panelu Magento: Sklep -> Konfiguracja -> Ceneo -> Zaufane Opinie.

W formularzy wprowadź parametry przekazane z Ceneo.pl

formularz do wprowadzenia parametrów związanych z integracją Magento z Zaufanymi Opiniami Ceneo

W zasadzie to wszystko. Moduł generuje odpowiedni kod na stronie podsumowującej proces sprzedaży. W kodzie przekazywany jest adres e-mail  klienta, numery produktów oraz ilość dni po których Ceneo prześle prośbę o opinię do klienta.

Zapraszam do odwiedzenia strony z modułem Zaufanych Opinii Ceneo.

Ceneo

Gdybyś również szukał dobrego modułu Magento do generowania plików XML, CSV do porównywarek takich jak Ceneo, Google zakupy lub innych to polecam ten uniwersalny moduł, którym wygenerujesz dowolną strukturę dla wszystkich porównywarek: Magento - generator plików XML, CSV, TXT dla dowolnej porównywarki cenowej