GS1 SmartSearch pomaga szybciej odnaleźć Twój produkt w Internecie! Dzięki GS1 SmartSearch towary zyskują wyższą pozycję w wyszukiwarce, a sklepy większą ilość odwiedzin.

Co to jest GS1 SmartSearch?

To nowy standard opisu produktów w internecie. GS1 SmartSearch to oficjalnie zatwierdzony przez Schema.org* i GS1 rozszerzony standard opisu produktu, dla twórców stron internetowych. GS1 SmartSearch obejmuje zestaw standardowych znaczników i wytycznych do opisu danych na stronach internetowych, tak aby treści oznaczone w ten sposób były łatwiej znajdowane przez wyszukiwarki. GS1 SmartSearch opiera się na numerze GTIN (Globalny Numer Jednostki Handlowej, popularnie kod EAN), który umożliwia dokładną identyfikację produktów. Obecnie numer GTIN jest coraz częściej wymagany przez duże platformy internetowe: Google, Amazon, Ebay, Allegro.

Dla kogo?

GS1 SmartSearch powinien zastosować każdy właściciel strony internetowej, w szczególności producenci, dystrybutorzy oraz sklepy internetowe.

Korzyści z zastosowania GS1 SmartSearch:

  • Kupujący szybciej znajdą wszystkie produkty, które odpowiadają ich indywidualnym potrzebom oraz zweryfikują pochodzenie produktów i ich autentyczność, zyskując pewność, że produkt nie jest podróbką.
  • Sklepy internetowe uzyskają wyższą pozycję strony sprzedażowej w wyszukiwarkach (SEO) prowadząc do większej liczby odwiedzin i potencjalnie wyższej sprzedaży.
  • Producenci eksponują indywidualne cechy swoich produktów, podkreślając ich konkretne zalety i tym samym lepiej odróżniając je w stosunku do konkurencji, uzyskując lepszy wizerunek marki w cyfrowym świecie.