Właściciele sklepów internetowych, chcąc przenieść swoją działalność do bardziej funkcjonalnych platform, najczęściej wybierają Magento. Tym razem przyjrzymy się bliżej migracji do Magento. Poznaj 8 zalet przeniesienia swojego sklepu www na Magento. 

Sklep Magento – czy jest odpowiedni do..?

  W sieci dostępnych jest kilka dobrych skryptów do prowadzenia sklepu internetowego. Niewiele z nich jest bezpłatnych. Nic dziwnego więc, że Magento szybko zyskał na popularności. Zasługą tego jest silnie rozbudowana społeczność, która stale rozwija funkcjonalność platformy oraz udostępnia wiele użytecznych wtyczek.  

Sklep www Magento – zalety

 
  1. Bezpłatne oprogramowanie

  Wcześniej wspomnieliśmy o tym, że korzystanie z oprogramowania Magento jest bezpłatne. Wystarczy pobrać program, posiadać domenę i mieć wykupiony hosting (chyba że korzysta się z, a następnie wgrać platformę na serwer. Po pierwszym uruchomieniu szablon sklepu nie powala, ale od czego istnieją setki sklepów z gotowymi szablonami, które dopasujesz idealnie do swojej działalności. Poza tym nie można zapomnieć, że sklep nie będzie działał sam z siebie. Jego funkcjonalność i użyteczność zapewniają odpowiednie moduły.  
  1. Łatwa możliwość rozbudowania sklepu o nowe funkcje

Moduły, które odpowiadają za funkcjonalność sklepu są wbudowane w platformę i są również bezpłatne. Czasem jednak chcąc rozbudować swój sklep o dodatkowe funkcjonalności niedostępne w standardowej wersji, trzeba zakupić odpowiedni moduł Magento.
  1. Wymagania systemowe

Prawdę mówiąc, Magento stawia nam poprzeczkę wyżej niż w konkurencyjnych rozwiązaniach co do wydajności serwera. Można to uzasadnić tym iż Magento oferuje znacznie więcej niż jego konkurencja w zakresie funkcjonalności.
  1. Zmiana grafiki sklepu www bez komplikacji

Masz możliwość zmiany szaty graficznej swojego sklepu internetowego niemalże od ręki. Oznacza to, że możesz odmienić wygląd bez konieczności przebudowy sklepu.
  1. Prosta i intuicyjna obsługa 

Interfejs Magento jest prosty i łatwy w obsłudze (po dokładniejszym zapoznaniu). Działa bardzo intuicyjnie, dlatego z jego obsługą jest w stanie sobie poradzić każda osoba znająca obsługę komputera choćby w stopniu podstawowym. Programiści bardzo starali się, żeby platforma była prosta i przejrzysta. 
  1. Kompleksowe zarządzanie magazynem, klientami i produktami

Zarządzając sklepem www zbudowanym na Magento, masz możliwość m.in. zarządzać efektywnie magazynem. Zarządzasz dużą liczbą produktów za pomocą jednego kliknięcia lub modyfikujesz produkty pojedynczo. Oprogramowanie pozwala na łatwe zarządzanie właściwościami oraz kategoriami produktów – przez to klienci wybierając odpowiednie warianty, mogą w szybki sposób odnaleźć wyszukiwany towar.  
  1. Sprawne przejście ze starego sklepu www na sklep Magento

  Z pomocą 21w.pl migracja starego sklepu na rozwiązanie Magento odbędzie się szybko i płynnie, bez względu na to z jakiego oprogramowania e-commerce dotychczas korzystasz. Oferujemy kompleksowe rozwiązanie umożliwiające migrację do Magento. Zajmiemy się również wdrożeniem nowego sklepu: wybierzemy dla Ciebie szablon, przygotujemy odpowiednie moduły, zadbamy o optymalizację sklepu (SEO), a także wzbogacimy go o właściwe dla branży treści (content marketing).   Załóż swój sklep internetowy lub przenieś go na Magento. Wybierz jedną z dwóch dostępnych opcji i ciesz się swoim nowym sklepem www. Jeśli nie masz głowy do takich rzeczy, podejmij współpracę z21w.pl. Z przyjemnością zajmiemy się kompleksowym wdrożeniem dla Twojej działalności e-commerce.