Pisanie bloga firmowego to jedna z tych strategii promowania swojej działalności w sieci, która cieszy się coraz większą popularnością wśród e-przedsiębiorców. Dla klientów z kolei jest prostym sposobem na znalezienie rozwiązania swoich problemów. Blog firmowy to dla właścicieli sklepów internetowych doskonała możliwość lepszego zaprezentowania swoich produktów. Ze względu na oszczędne opisy w e-sklepie, nie zawsze mamy możliwość zaprezentowania wszystkich opcji wykorzystania przedmiotów, które sprzedajemy. Dzięki postom na blogu możemy wskazać potencjalnym nabywcom to, czego mogą spodziewać się po produkcie oraz zamieścić odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Z punktu widzenia osób prowadzących e-sklepy, blogi stanowią idealne dopełnienie opisów produktów i dlatego coraz więcej z nich rozbudowuje swoje funkcjonalności właśnie o  tego typu witryny.

Magento Blog - odpowiednie oprogramowanie

Dodając wszelkiego rodzaju rozszerzenia do funkcjonalności sklepu internetowego, pragniemy mieć je wszystkie w jednym miejscu. Jest to wygodne z punktu widzenia użytkownika oraz ze względu na czas poświęcony zarządzaniu witryną. Do niedawna wydawało się, że coś takiego nie jest możliwe w przypadku blogów firmowych, jednak okazuje się, że obecnie mamy do dyspozycji narzędzia, które nie wymagają instalowania dodatkowych opcji. Magento Blog to rozszerzenie, które daje możliwość publikowania na blogu wielu istotnych, z punktu widzenia sprzedaży, informacji dla klientów:
  • dokumentów związanych z przedmiotem sprzedaży,
  • wiadomości,
  • aktualności,
  • zapowiedzi nowych serii produktowych, promocji oraz informacji zwrotnych od kupujących, które widoczne są na ekranach komputerów oraz urządzeń mobilnych.
Wraz z modułem pozwalającym na działania z obszaru SEO, daje on możliwość pozyskania potencjalnych nabywców oraz zwiększenia liczby stałych klientów.

Zarządzanie postami i komentarzami

Magento Blog został zaprojektowany w taki sposób, aby uprzyjemnić użytkownikom pracę nad postami. Z tego powodu istnieje możliwość zarządzania kategoriami, postami oraz komentarzami. Magento Blog aktualizuje się automatycznie w momencie, kiedy autor dodaje nowy post do bloga, dzięki czemu nie ma potrzeby kontrolowania dwóch podstron, aby wprowadzić zmiany. Samo publikowanie jest ułatwione – wpisy pojawiają się od razu na stronie w odpowiedniej dla nich kategorii. Czytelnicy widzą je niemal natychmiast w menu na swoich ekranach. Same posty mogą być edytowane na wiele sposobów poprzez wykorzystanie ogromnej dostępnej liczby atrybutów. Magento Blog daje szerokie możliwości udostępniania wpisów na blogu. Oprócz dostępnego kanału RSS, który jest całkowicie zintegrowany z funkcjonalnością Magento Blog, użytkownicy mają do dyspozycji opcję Addthis. Pozwala ona czytelnikom udostępniać posty z bloga w najbardziej popularnych mediach społecznościowych:  Facebook, Google+, Twitter, Instagram, Pinterest, Tumblr, Delicious, Digg , StubmleUpon, Linkedin, Reddit  lub poprzez e-mail. W przypadku, kiedy czytający wolą korzystać z kanału RSS, ten jest całkowicie zintegrowany z Magneto Blog i zapewnia stały dopływ informacji na temat wszelkich uaktualnień na blogu. Rozszerzenie wspiera trzy rodzaje komentarzy na blogu. Należą do nich: komentowanie bezpośrednio na stronie bloga, pozostawienie komentarzy poprzez Facebook oraz komentarze dostępne poprzez Disqus. [gallery link="file" size="medium" ids="619,620,622"]

Pisanie na blogu a SEO

Funkcją bloga firmowego jest zainteresowanie potencjalnego czytelnika produktami, informowanie na temat nowości oraz odpowiadanie na najczęściej zadawane przez nabywców pytania. Poprzez regularne publikowanie wpisów, właściciele sklepów internetowych mogą również sprawić, że ich witryny podniosą swoje notowania na listach wyszukiwania popularnych wyszukiwarek. To z kolei przekłada się na nowych potencjalnych klientów. Jak to możliwe? Magento Blog pozwala na stworzenie metainformacji do postów, ale również do kategorii i tagów. Dzięki temu wpisy będą o wiele bardziej widoczne dla wyszukiwarek, a co za tym idzie, dla poszukujących informacji internautów.